'Ezel Chiel' en het Bijbelverhaal van Jozef
15 oktober 2024 · 10:50
Update: 15 oktober 2024 · 11:16
Vanaf 28 oktober start een nieuw seizoen van de EO-serie Ezel Chiel, waarin dit keer het bijzondere verhaal van Jozef centraal staat. Iedere avond voor het slapengaan vertelt EO-presentator Anne Appelo het verhaal van Jozef op haar eigen unieke manier. Van de tijd dat Jozef door zijn broers in een put werd gegooid tot zijn opkomst als onderkoning van Egypte: de spannende reis van Jozef wordt op een beeldende en boeiende wijze tot leven gebracht.
Anne gebruikt een zelfgemaakte miniatuurwereld met poppetjes om de verschillende personages in het verhaal te verbeelden. Maar zoals we van Ezel Chiel gewend zijn, blijft Chiel allesbehalve stil. Regelmatig onderbreekt hij Anne om zijn eigen versie van het verhaal te vertellen—waar hij zelf uiteraard de held is.
Geloven in dromen
Anne Appelo is enthousiast over de nieuwe afleveringen: “We vertellen dit seizoen opnieuw een prachtig Bijbelverhaal met Ezel Chiel. Het was heel bijzonder om samen aan dit verhaal te werken en het op een creatieve manier in beeld te brengen. Ik hoop dat jong en oud hierdoor geïnspireerd raken en dat kinderen durven te geloven in hun dromen, net zoals Jozef dat deed.”
Het verhaal van Jozef
Jozef was de lieveling van zijn vader, maar zijn broers waren jaloers op zijn dromen. Ze verkochten hem als slaaf, waarna hij allerlei tegenslagen doorstond, zelfs gevangenschap. Toch gaf hij nooit op. Dankzij zijn vertrouwen in God en zijn vastberadenheid, klom Jozef op tot onderkoning van Egypte. Uiteindelijk verwezenlijkte hij zijn dromen en kwam hij zijn broers opnieuw tegen—maar dit keer onder heel andere omstandigheden.
Ezel Chiel en het verhaal van Jozef
Meest gelezen
- Verliefd worden op een ex-gedetineerde: ‘Er zit een heel mens achter ‘de daad’, leer die eens kennen’
Hel of Hotel, te zien op NPO Start
Verliefd worden op een ex-gedetineerde: ‘Er zit een heel mens achter ‘de daad’, leer die eens kennen’
- Gerrit (24) ontwikkelde een eigen datingsite
'Soekt en gij zult vinden'
Gerrit (24) ontwikkelde een eigen datingsite
- Josianne verhuisde met haar gezin naar Sierra Leone: ‘Tijd voor elkaar vrijmaken kan een uitdaging zijn’
Aan boord op de Global Mercy
Josianne verhuisde met haar gezin naar Sierra Leone: ‘Tijd voor elkaar vrijmaken kan een uitdaging zijn’
Lees ook
- ‘Ik zei dat ik mijn hele gezin wilde vermoorden’
Bas van Waas in 'De verandering':
‘Ik zei dat ik mijn hele gezin wilde vermoorden’
- Film 'Iedereen is van de wereld', over een inspirerende actie van een zieke tiener
Nu in de bioscoop
Film 'Iedereen is van de wereld', over een inspirerende actie van een zieke tiener
- Waarom een vrouwenhart anders werkt
‘We denken al snel dat we overdrijven’
Waarom een vrouwenhart anders werkt