Gratis inloggen
Praat mee op onze sites, beheer je gegevens en abonnementen, krijg toegang tot jouw digitale magazines en lees exclusieve verhalen.
Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.
Hulp nodig?
Check de veelgestelde vragen.
Tijs van den Brink
Achtergrond en carrière
Tijs van den Brink wordt op 5 augustus 1970 geboren in Nijkerk. Na het vwo volgt hij de School voor Journalistiek in Amersfoort. In 1993 gaat hij aan de slag als verslaglegger in de stad Leeuwarden voor het Friesch Dagblad. Begin 1995 wordt hij benoemd tot parlementair redacteur. In de loop van 1996 komt Tijs in dienst van de EO.
EO-programma's
In 1996 komt Tijs van den Brink in dienst van de Evangelische Omroep als chef van de politieke redactie. Hij is verantwoordelijk voor het politieke radio-uur Wandelgangen op NPO Radio 1 en voor politieke bijdragen binnen de actualiteitenrubriek Twee Vandaag. In 1999 wordt Tijs presentator van de De Ochtenden op NPO Radio 1. Later verzorgt hij de presentatie van onder andere de tv-programma’s Gelijk om Middernacht, Kortsluiting en Follow the Leader. Tijs is vooral bekend geworden door de actualiteitenprogramma's op televisie. Zo presenteert hij Twee Vandaag, Netwerk, Uitgesproken en de Tafel van Tijs. Acht jaar lang is hij een aantal maanden per jaar op werkdagen samen met Andries te zien in de talkshow Knevel en Van den Brink. In 2004 wint Tijs de Marconi-award voor beste radiopresentator. Ook is hij zes keer genomineerd voor de Sonja Barend-award voor het beste tv-interview.
Meer recente programma’s die Tijs presenteert, zijn Adieu God?, en NieuwLicht op NPO 2, Op1 op NPO 1 en het radioprogramma Dit is de Dag op NPO Radio 1. Rondom de verkiezingen in 2021 presenteerde Tijs Stemmen van Nederland en De verloren stem.
In het reisprogramma God, Jesus, Trump! gaat Tijs van den Brink langs bij christelijke Trump-stemmers.
In Dit is de kwestie onderzoekt Tijs van den Brink, samen met Margje Fikse, Kefah Allush, Hans van der Steeg, Joram Kaat, Rachel Rosier en Johan Eikelboom, morele dilemma’s en ethische kwesties naar aanleiding van de actualiteit.
Tijs van den Brink presenteerde samen Giovanca Ostiana Het grote hokjesexperiment. In het programma worden bestaande vooroordelen per groep besproken.
Vanaf september 2024 presenteert Tijs Dit is Tijs, een talkshow met inhoudelijke en verdiepende interviews gepresenteerd door EO-presentator Tijs van den Brink.
En verder
Naast zijn presenteerwerk voor de EO, presenteerde Tijs tot maart 2014 jarenlang één keer in de week het NOS-programma Met het oog op morgen en interviewde mede het NOS Gesprek minister-president.
Alle verhalen van Tijs
- Column Tijs van den Brink: Demonstrerende Israëliërs én Palestijnen
Column Tijs van den Brink: Demonstrerende Israëliërs én Palestijnen
- Elektrisch rijden duurder dan benzine. Zou jij nog een elektrische auto kopen?
Elektrisch rijden duurder dan benzine. Zou jij nog een elektrische auto kopen?
- Moeten huiskatten binnenblijven? 'Zulke goede jagers zijn het niet'
Moeten huiskatten binnenblijven? 'Zulke goede jagers zijn het niet'
- Steunen christelijke organisaties indirect illegale nederzettingen op de Westoever? 'Dit is selectieve verontwaardiging'
Steunen christelijke organisaties indirect illegale nederzettingen op de Westoever? 'Dit is selectieve verontwaardiging'
- Defensie wil meer jongeren werven: 'Vrees voor militarisering van de samenleving'
Defensie wil meer jongeren werven: 'Vrees voor militarisering van de samenleving'
- Praten of herbewapening: wat is de weg naar wereldvrede?
Praten of herbewapening: wat is de weg naar wereldvrede?
- Column Tijs van den Brink: Een eeltlaag op gelovige zielen
Column Tijs van den Brink: Een eeltlaag op gelovige zielen
- Aanlijnplicht in wolvengebied zorgt voor ophef: 'Als ik dit had geweten, had ik geen hond genomen'
Aanlijnplicht in wolvengebied zorgt voor ophef: 'Als ik dit had geweten, had ik geen hond genomen'
- Hoe Yesilgöz wil laten zien dat zij straks de perfecte premierskandidaat is
Hoe Yesilgöz wil laten zien dat zij straks de perfecte premierskandidaat is
- Kwam het coronavirus tóch uit een Chinees lab? ‘Op veel terreinen zie je aanwijzingen’
Kwam het coronavirus tóch uit een Chinees lab? ‘Op veel terreinen zie je aanwijzingen’
- Column Tijs van den Brink: Huisdieren, Eurobonds en Oekraïne
Column Tijs van den Brink: Huisdieren, Eurobonds en Oekraïne
- Kabinet schiet lobbyregister af, maar waarom? 'Het neemt het wantrouwen niet weg'
Kabinet schiet lobbyregister af, maar waarom? 'Het neemt het wantrouwen niet weg'
- Column Tijs van den Brink: Journalisten of actievoerders?
Column Tijs van den Brink: Journalisten of actievoerders?
- Column Tijs van den Brink: Hulp aan de armsten – waarom zou je het doen?
Column Tijs van den Brink: Hulp aan de armsten – waarom zou je het doen?
- Column Tijs van den Brink: Het tegendenken vóór Trump loopt vast
Column Tijs van den Brink: Het tegendenken vóór Trump loopt vast
- Column Tijs van den Brink: De maakbare mens is dichterbij dan je denkt
Column Tijs van den Brink: De maakbare mens is dichterbij dan je denkt
- Column Tijs van den Brink: Sywert, Camille en Bernd: ga heen en zondig niet meer
Column Tijs van den Brink: Sywert, Camille en Bernd: ga heen en zondig niet meer
- Column Tijs van den Brink: ‘Alstublieft, heb genade, Donald Trump!’
Column Tijs van den Brink: ‘Alstublieft, heb genade, Donald Trump!’