Special 'Adieu God?' met Kars Veling en Wierd Duk
4 mei 2020 · 16:25
Update: 15 november 2024 · 10:03
Tijs van den Brink gaat in een reeks coronaspecials van Adieu God? (EO) op zoek naar houvast en zingeving in coronatijd. Vanavond ontvangt hij oud-politicus en filosoof Kars Veling en Telegraaf-journalist Wierd Duk.
Als gevolg van de coronamaatregelen kan voormalig ChristenUnie-leider Kars Veling zijn vrouw niet bezoeken. Zij is dementerend en zit in een verpleeghuis. In deze verdrietige situatie voelt hij zich gedragen door God, vertelt hij aan presentator Tijs van den Brink. Maar Veling is ook bezorgd over de grote maatschappelijke gevolgen van de coronacrisis.
'Angstiger dan in oorlogsgebied'
Wierd Duk deed als journalist verslag vanuit het oorlogsgebied in Tsjetsjenië. Hij is dus wel wat gewend, maar toch ervaart hij de huidige situatie als angstiger. Hoe gaat hij om met die angst? In Adieu God? vraagt Tijs van den Brink aan Duk of hij in deze situatie houvast vindt in zijn religieuze opvoeding.
Adieu God?
Maandag 4 mei, 23.25 uur, NPO 2
Meest gelezen
- Pasen uitgelegd in één minuut
Wat vieren christenen eigenlijk met Pasen?
Pasen uitgelegd in één minuut
- Dit moet je weten over Goede Vrijdag
Waarom we vandaag ‘goed’ noemen, ondanks Jezus’ kruisiging
Dit moet je weten over Goede Vrijdag
- Stille Zaterdag: de stilste dag ooit
Pasen krijgt meer glans als je op deze zaterdag eens stilstaat
Stille Zaterdag: de stilste dag ooit
Lees ook
- Jurjen ten Brinke: 'Jezus wil ons geestelijk voedsel zijn'
De Bijbel Open - Lucas 24:28-35
Jurjen ten Brinke: 'Jezus wil ons geestelijk voedsel zijn'
- Luistertip: de podcast 'Onmisbare uitvindingen'
Moet je horen
Luistertip: de podcast 'Onmisbare uitvindingen'
- Joram Kaat: 'Wie ben ik over tien jaar, als ik zo doorga?'
Joram Kaat over nieuwe boek Life Rules 'Niet geleefd worden, maar leven'
Joram Kaat: 'Wie ben ik over tien jaar, als ik zo doorga?'