Navigatie overslaan
Sluit je aan

Gratis inloggen

Praat mee op onze sites, beheer je gegevens en abonnementen, krijg toegang tot jouw digitale magazines en lees exclusieve verhalen.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

Uitgelichte afbeelding

Pasen voor kids: ontdek de paasserie van 'Ezel Chiel'

7 april 2025 · 10:56

Update: 9 april 2025 · 10:37

In het EO-kinderprogramma 'Ezel Chiel' vertelt Anne Appelo elke dag een nieuw verhaal aan haar ezel: Chiel. Speciaal voor de periode rond Pasen maakten de programmamakers vorig jaar een mini-serie van zes afleveringen. Deze serie is nu in z'n geheel te zien via NPO Start. In de mini-serie maken kinderen op een laagdrempelige manier kennis met het Bijbelse verhaal van Pasen. Elke aflevering duurt 8 minuten. Ontdek meer over deze leuke én leerzame kinderserie.

Palmpasen

In de eerste aflevering van de paasserie ontdekken kinderen op een speelse manier het verhaal van de intocht in Jeruzalem. "Vandaag gaat Jezus met Zijn vrienden naar Jeruzalem", vertelt Anne. "Hij geeft twee van zijn vrienden een opdracht: 'Ga daar naar dat dorp, maak de ezel los en breng hem hier'."

Ezel Chiel vertelt over de jassen op de grond, de rijen vol mensen... Anne vult aan wat de mensen riepen, terwijl ze wuifden met takken: 'Gezegend Hij die komt in de Naam van God. Hosanna!'.

Toch is niet iedereen blij Jezus... De bazen van het volk zijn jaloers. Maar de mensen blijven roepen: 'Hoera voor de man die door God is gestuurd'."

Ontdek deze aflevering nu op NPO Start:

Jezus, een blinde man en Zacheüs

Anne vertelt in aflevering 2 over twee bijzondere ontmoetingen van Jezus: de genezing van een blinde man én de ontmoeting met Zacheüs.

"Jezus heeft twaalf vrienden die vaak bij Hem zijn", zegt Anne. "Waar Hij ook komt, komen mensen naar buiten. Ze hebben gehoord dat Hij mensen beter maakt. Langs de weg zit een blinde man. Omdat hij niets ziet, vraagt hij: 'Waarom is het zo druk?' 'Jezus komt langs', zeggen de mensen.

De man roept: 'JEZUS, HELP ME!'
Jezus vraagt: 'Wat wil je dat Ik voor je doe?'
'Dat ik weer kan zien', zegt hij.
Jezus zegt: 'Kijk om je heen!' En de man kan zien."

Daarna praten Anne en Chiel over Zacheüs. Hij was belastinginner en vroeg altijd te veel. "Een dief", zegt Chiel.

Zacheüs wil Jezus zien, klimt in een boom en Jezus zegt: "Kom naar beneden, want Ik wil bij jou op bezoek."

"Jezus is vriendelijk tegen Zacheüs", vertelt Anne. "En daardoor wil Zacheüs ook veranderen. Hij zegt: 'Ik geef de helft van mijn geld aan de armen, en alles wat ik gestolen heb geef ik dubbel terug.'"

Ontdek deze aflevering nu op NPO Start:

Meer Ezel Chiel

Benieuwd naar de overige afleveringen van de Ezel Chiel paasserie? Ontdek ze nu op NPO Start.

Ezel Chiel

Dit artikel hoort bij het programma

Ezel Chiel

Ezel Chiel

    Deel dit artikel:

    Meest gelezen

    Lees ook