Navigatie overslaan
Sluit je aan

Gratis inloggen

Praat mee op onze sites, beheer je gegevens en abonnementen, krijg toegang tot jouw digitale magazines en lees exclusieve verhalen.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

Lisa uit de eerste aflevering van Het Familiediner kijkt verrast naar EO-presentator Bert van Leeuwen.
© Het Familiediner

Lisa verloor haar zus en zwager en twijfelde geen moment: ‘Ik zorg voor hun vier dochters’

19 maart 2025 · 13:39

Update: 19 maart 2025 · 13:47

“Mocht ons iets overkomen, willen jullie dan de zorg voor onze vier dochters overnemen?” vroegen Marco en Chantal ooit aan hun (schoon)zus en zwager. Niet wetende dat het jaren later werkelijkheid zal worden, stemmen Simon en Lisa in. Nu wacht hen een bijzondere verrassing in ‘Het Familiediner’.

Dochters Zoey, Daisy, Jessy en Abby zijn nog jong wanneer hun moeder Chantal na een lang ziekbed overlijdt. Jarenlang staat Marco er alleen voor, tot ook hij plotseling overlijdt. Jaren daarvoor beloofden Lisa en Simon de zorg voor de vier meiden op zich te nemen, mocht hun (schoon)zus en zwager iets overkomen.

“Toen ik antwoordde op die vraag, had ik geen idee dat ik echt voor haar kinderen zou gaan zorgen”, vertelt Simon. Na het overlijden van hun zwager twijfelt Lisa geen moment: de meiden komen bij hen kunnen wonen – zelfs al hebben ze op dat moment al drie jonge kinderen. “Ik vroeg aan Simon: ‘Wil jij het ook doen?’, omdat ik ervan overtuigd was dat ik het alleen moest gaan oppakken. Gelukkig wilde hij het ook.”

Levensveranderend

Van de ene op de andere dag verandert hun leven; Lisa zegt haar baan op om er volledig voor de kinderen te zijn en ze verhuizen naar een groter huis. Het eerste halfjaar ervaart het stel als een adrenalinerush. “Nog steeds heb ik af en toe momenten dat ik denk: ‘Wat gebeurt er allemaal?’” vertelt Simon. Lisa heeft dat minder: “Ik zie dat we het goed hebben met elkaar. Het is natuurlijk verschrikkelijk wat er is gebeurd, maar we hebben er veel voor teruggekregen. Mijn zwager moest de zorg voor vier tienermeiden op zich nemen, wat gewoon zwaar is. Daar hebben zij in zekere zin onder geleden. Ik ben thuis om hen aandacht te geven. We hebben het echt goed met elkaar.”

Kind kunnen zijn

Lisa had nog een extra reden om de zorg van de vier meiden op zich te nemen. “Mijn moeder overleed toen ik vijftien jaar was en daarna viel ons gezin een beetje uit elkaar. Toch is de onderlinge broer- en zussenband altijd heel sterk gebleven. Dat is ook waarom ik het zo belangrijk vind dat zij dat met z’n vieren kunnen blijven delen. Daarnaast kon ik zelf geen kind meer zijn na het overlijden van mijn moeder; ik nam veel zorgtaken op me. Ik wil die meiden wel die basis geven, zodat ze in een warm thuis komen en nog kind kunnen zijn.”

In hun hectische gezinsleven is het lastig om tijd voor elkaar vrij te maken, geeft Lisa aan. “De kleintjes zijn rond zes uur wakker en de groten gaan tegelijk met ons naar bed. Soms gaan er daardoor dagen voorbij dat we elkaar amper spreken.” “Dan kunnen we ook geen ruzie maken”, voegt Simon er snel aan toe. “Daarnaast is het lastig om je aandacht te verdelen. Ik zou iedereen wel meer aandacht willen geven en daar kan ik wel verdrietig van worden.”

Soms gaan er dagen voorbij dat we elkaar amper spreken

Het Familiediner

Marleen is Lisa's zus en heeft “ongelooflijk veel respect” voor het gezin. Ze wil hen in Het Familiediner verrassen, vertelt ze aan presentator Bert van Leeuwen. De visagist en de kapper worden opgetrommeld om het gezin klaar te maken voor een etentje met elkaar. Althans, dat denken ze. Wat ze niet weten, is dat het restaurant zich ondertussen vult met familie...

Weten hoe de verrassing voor Lisa en Simon afloopt? Kijk Het Familiediner hier terug.

Het Familiediner

In Het Familiediner brengt presentator Bert van Leeuwen families bij elkaar! Hij herenigt ruziënde familieleden, maar ook als er geen ruzie is, schiet Bert te hulp. Kijk Het Familiediner terug via NPO Start.
Het Familiediner

Dit artikel hoort bij het programma

Het Familiediner

Het Familiediner

    Deel dit artikel:

    Meest gelezen

    Lees ook