Gospel bij de EO
9 mei 2022 · 01:00
Update: 19 november 2024 · 14:28
EO brengt een aantal programma's waarin je kunt luisteren naar gospelmuziek maar ook onderzoeken we waarom deze muziek zoveel mensen raakt.
Oh Happy Day
Remco Hakkert ontdekt 'gouwe ouwe' gospels in 'Oh Happy Day'. Het EO-radioprogramma Nederland Zingt Gospel maakt plaats voor Oh Happy Day. Voortaan neemt presentator Remco Hakkert ons iedere zaterdagavond mee in de rijke geschiedenis van de gospel. “Er gaat een schatkist open waarvan velen de inhoud nog niet kennen.”
“We reizen wat verder terug in de geschiedenis dan voorheen, naar de tijd van namen als Johnny Cash, Ella Fitzgerald en Elvis Presley," vertelt Remco Hakkert over zijn muzikale zoektocht in Oh Happy Day. Artiesten met wie we zowel onze achterban als een seculier publiek aanspreken. Dat biedt ook veel kansen om de Bijbelse boodschap naar voren te brengen, die zo duidelijk uit die oude gospels spreekt. Zoals het bekende ‘Oh Happy Day’ van Edwin Hawkins, waarnaar het nieuwe programma is vernoemd.
All of the Lights
In het nieuwe EO-programma ‘All of the lights’ neemt artiest en presentator Défano Holwijn kijkers mee op een muzikaal gospelavontuur. Bekende hiphop-artiesten Frenna, Broederliefde, Glenn Faria en Yung Nnelg duiken in de wereld van gospel.
Onder begeleiding van een liveband met Elisha Amonoo-Neizer en het ZO! Gospel Choir brengen zij hun grootste hits in een nieuw gospeljasje. In vier wervelende afleveringen gaat Défano op zoek naar een gemene deler tussen twee op het oog verschillende genres: hiphop en gospel.
Amazing Grace
Vanaf zondag 22 mei neemt EO-presentator en zangeres Giovanca Ostiana Nederland mee op een muzikale reis in het nieuwe gospelprogramma ‘Amazing Grace’.
In dit programma duiken acht bekende Nederlandse artiesten voor het eerst in de wereld van de gospel. Gospel verbindt en geeft hoop. Giovanca daagt Charly Luske, Carolina Dijkhuizen, Lucas Hamming, Desray Manders, Lisa Loeb, Edwin Jonker, Elske DeWall en Dries Roelvink uit in een voor hen nog onbekend muzikaal genre. Aan teamcaptains en coaches Shirma Rouse en Berget Lewis, die hun roots in de gospel hebben, de opdracht om de kandidaten te begeleiden op deze uitdagende en soms emotionele reis.
Meest gelezen
- Pasen uitgelegd in één minuut
Wat vieren christenen eigenlijk met Pasen?
Pasen uitgelegd in één minuut
- 'Wat is Pasen?' brengt verschillende geloven samen
Vier geloofsovertuigingen rond dezelfde paastafel
'Wat is Pasen?' brengt verschillende geloven samen
- Hoe de diagnose autisme het huwelijk van Marijke en Hans redde: ‘Het maakte zoveel duidelijk’
Persoonlijk verhaal
Hoe de diagnose autisme het huwelijk van Marijke en Hans redde: ‘Het maakte zoveel duidelijk’
Lees ook
- 'What they found in Bergen-Belsen' – een ongefilterd ooggetuigenverslag
'What they found in Bergen-Belsen' – een ongefilterd ooggetuigenverslag
- Van drukte naar diepgang: chocolatier Gert over het hart van Pasen
'Voor mij voelt Pasen als de finale van de Champions League'
Van drukte naar diepgang: chocolatier Gert over het hart van Pasen
- Deze liedjes zitten in de 15e editie van The Passion (met songtekst)
Liedjes uit The Passion: Horizon en Vlieg met me mee
Deze liedjes zitten in de 15e editie van The Passion (met songtekst)