Navigatie overslaan
Sluit je aan

Gratis inloggen

Praat mee op onze sites, beheer je gegevens en abonnementen, krijg toegang tot jouw digitale magazines en lees exclusieve verhalen.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

Uitgelichte afbeelding

Familie Van der Vijver treedt op bij Nederland Zingt Event

26 maart 2025 · 14:43

Update: 26 maart 2025 · 15:34

Het is de tweede keer dat de ‘muzikaalste familie van Nederland’ – de Van der Vijvers – optreedt tijdens het Nederland Zingt Event. Op 12 april staat er een nieuwe editie gepland in de Grote Kerk in Apeldoorn. Dit jaar staat het evenement in het teken van het 35-jarig bestaan van Nederland Zingt.

“Het belooft een bijzondere dag te worden”, blikt Albert-Jan Schol vooruit. Hij is een van de organisatoren vanuit de EO. “Dit jaar staan we stil bij ons 35-jarig jubileum. We zijn ontzettend dankbaar dat Nederland Zingt al zo lang bestaat en dat we met onze trouwe community mogen bouwen aan Gods koninkrijk. Het thema van deze editie is dan ook: ‘Ja, God is goed’. We willen God lofprijzen en Hem danken voor wat we de afgelopen jaren allemaal mochten doen.”

Geliefde muzikanten

Dat het Nederland Zingt Event ook dit jaar weer een succes genoemd kan worden, is onder andere te zien aan de snelle kaartverkoop. In totaal zijn er zo’n tweeduizend kaarten beschikbaar: duizend voor de middag- en duizend voor de avondeditie. Beide dagdelen zijn inmiddels bijna uitverkocht. “De combinatie van een overdenking, samenzang en ontmoeting trekt mensen aan”, zegt Albert-Jan.

“En ook de muzikanten met wie we samen zingen, zijn geliefd bij onze bezoekers. In de keuze voor de muziek proberen we de breedte van de kerk terug te laten komen. Zo hoor je nieuwe opwekkingsliederen, maar ook Johan de Heer en de oude psalmen. Iedereen is welkom.”

Als iedereen de muziek meebeleeft, is de middag voor mij geslaagd

Geslaagde middag

In de middag staan Gert van der Vijver met zijn vrouw Wia en dochters Rosa en Sera op het podium. Het is de tweede keer dat de muzikale familie tijdens een Nederland Zingt Event optreedt. Wat het evenement voor de familie zo bijzonder maakt? “Dat Nederland Zingt echt bedoeld is voor jong en oud”, reageert Gert. “Op zo’n dag zie je kinderen, volwassenen en ouderen samen zingen en genieten. Ze komen uit verschillende generaties, maar op zo’n dag komt de gemeente van Christus samen.”

Gert vervolgt: “Bij het Nederland Zingt Event gaat het trouwens niet alleen om liedjes zingen. Er gebeurt meer. Ik geloof dat God door ons heen werkt. Wij zijn vertegenwoordigers van God, en mogen met onze aanbidding een muzikale sleutel zijn naar het hart van mensen. Wij doen ons best, Gods Geest doet de rest.

Het mooiste moment op zo’n dag vind ik wanneer je voelt dat Gods Geest mensen raakt. Met ons repertoire proberen we daarbij aan te sluiten. We zingen een mix van klassieke hymnen en moderne gospel. Als iedereen de muziek meebeleeft, is de middag voor mij geslaagd.”

Eerst bidden

Aan de voorbereiding zal het wat Gert betreft niet liggen. “De eerste keer oefenen we aan de keukentafel, met de gitaar, chocola en koffie erbij. Sera heeft er dan al voor gezorgd dat iedereen zijn eigen partij heeft kunnen oefenen, en checkt op dat moment of alle stemmen goed bij elkaar passen. De tweede keer komen we op de dag van het evenement zelf met onze vaste muzikanten samen.”

Ook geestelijk probeert het gezin zich zo goed mogelijk op het optreden voor te bereiden. “In onze gezinsapp delen we in aanloop naar deze dag gebedspunten met elkaar. Bijvoorbeeld dat we allemaal gezond mogen blijven. En ook als we bij elkaar komen om te oefenen, is bidden het eerste wat we doen.”

    Deel dit artikel:

    Meest gelezen

    Lees ook