Danny Ferdinandus: 'Ik raakte dakloos'
1 oktober 2021 · 11:35
Update: 15 november 2024 · 10:18
In 'De Verandering' blikt Danny Ferdinandus terug op zijn moeilijke jeugd, waarin hij regelmatig door zijn vader in elkaar wordt geslagen.
Danny is nog maar een jaar of elf als hij regelmatig zijn huis uit vlucht. Midden in de nacht zwerft hij door de straten en slaapt hij in schuurtjes omdat hij bang is voor zijn vader. Ondanks al het geweld thuis is Danny naar de buitenwereld toe een vrolijk jongetje.
Kindertehuis
Vanaf zijn vijftiende woont Danny in een kindertehuis en voor Danny is dit een geweldige periode. Hij voelt zich bevrijd van thuis, haalt diploma’s en begint zich steeds meer te ontwikkelen als muzikant en liedjesschrijver. Vanaf zijn negentiende gaat hij optreden met diverse bandjes.
Spanningen
Hij trouwt later met Marianne en samen vormen ze het duo 'Promise'. Ze worden vaak geboekt en verdienen met hun optredens veel geld, wat ze helaas net zo snel weer uitgeven. Als hun dochtertje met een zeldzame ziekte wordt geboren, stopt Marianne met optreden. Het leidt tot veel spanningen en het echtpaar heeft inmiddels ook hoge schulden.
Dakloos
Danny kan niet met de spanningen en de enorme schuldenlast omgaan en komt uiteindelijk op straat terecht. De schaamte dakloos te zijn is zo groot dat hij niet om hulp durft te vragen. Het gevolg is dat hij een dubbelleven gaat leiden. Dan komt Danny op een punt dat hij het leven niet meer ziet zitten. De gevierde artiest van nog maar een paar jaar geleden is een eenzaam hopeloos wrak geworden.
De weergave van Facebook vereist jouw toestemming voor social media cookies.
De Verandering
Meest gelezen
- Christa kreeg te maken met het vanishing twin syndroom: ‘Gelatenheid, verwarring en opluchting’
Persoonlijk verhaal
Christa kreeg te maken met het vanishing twin syndroom: ‘Gelatenheid, verwarring en opluchting’
- Column Tijs: 'Gelovigen kunnen niet zonder een eeltlaagje op hun ziel'
Tijs over de uitspraken van Mona Keijzer
Column Tijs: 'Gelovigen kunnen niet zonder een eeltlaagje op hun ziel'
- Dichter Koos Geerds: ‘Ik kan letterlijk wakker liggen over een punt of een komma’
Dichter Koos Geerds: ‘Ik kan letterlijk wakker liggen over een punt of een komma’
Lees ook
- Zou jij een dagje shoppen in tweedehandskledingwinkels?
‘Aan sommige kledingstukken hangt zelfs nog het prijskaartje’
Zou jij een dagje shoppen in tweedehandskledingwinkels?
- Strafrechtadvocaat Job Knoester: 'De dood van mijn zoontje is elke dag aanwezig'
'De Kist', 3 april, 20:27 uur, NPO 2
Strafrechtadvocaat Job Knoester: 'De dood van mijn zoontje is elke dag aanwezig'
- Sandra overleefde een ernstig motorongeluk: ‘Mijn leven wordt nooit meer wat het was’
Persoonlijk verhaal
Sandra overleefde een ernstig motorongeluk: ‘Mijn leven wordt nooit meer wat het was’