Sluit je aan

Gratis inloggen

Doe je mee? Als je bent ingelogd, kun je reacties plaatsen en gesprekken volgen op alle sites van de EO.

Door in te loggen bevestig je dat je de Algemene Voorwaarden en Privacyverklaring van de EO hebt gelezen en begrepen.

Hulp nodig?

Check de veelgestelde vragen.

Uitgelichte afbeelding

Bijbelse namen ook in 2020 onverminderd populair

7 januari 2021 · 08:48

Update: 15 november 2024 · 09:56

Noah, Sem en Lucas zijn de meestgekozen jongensnamen in 2020. Verderop in de top 10 staan andere Bijbelse namen zoals Levi en Daan. In de top 10 van meisjesnamen staan Sara, Eva en Emma. (afgeleid van Immanuël)

Onder de populairste kindernamen in 2020 zijn Emma en Noah het hardst gegroeid, meldt de Sociale Verzekeringsbank. Uit het jaarlijkse overzicht blijkt dat er vorig jaar 807 jongens met de naam Noah zijn aangegeven en er 685 baby's zijn geboren met de naam Emma.

Bij de jongens staat Sem op de tweede plek in de namenlijst (637 maal gegeven) en wordt de derde plaats broederlijk gedeeld door de namen Lucas en Liam (beide 617 keer). Bij de meisjes staan de namen van Julia en Mila met ieder 665 vernoemingen de tweede plaats, Er kwamen ook 660 meisjes met de naam Tess bij.

In 2020 zijn in Nederland (tot en met november) 167.157 baby’s geboren: 85.540 jongens en 81.617 meisjes. De Sociale Verzekeringsbank kan door de uitbetaling van kinderbijslag zien welke namen pasgeboren baby’s hebben gekregen.

Deel dit artikel:

Meest gelezen

Lees ook