Bewust(er) toeleven naar Pasen? Onze drie boekentips voor de vastentijd
vandaag · 08:56
Update: vandaag · 10:59
Visie-redacteuren Gert-Jan Schaap en Elodie Harreman tippen drie recent verschenen boeken voor de veertigdagentijd, geschreven door Tom Wright, Eline Hoogenboom en Ann Voskamp.
Boeiend dagboek
‘Van woestijn naar opstanding. Dagboek voor de veertigdagentijd’, Tom Wright, Ark Media, 207 blz., € 22,99
Dit is een boeiend boek van de vooraanstaande Bijbelgeleerde Tom Wright, bedoeld als een dagboek om bewust(er) stil te staan bij Jezus’ lijdensweg, kruisdood en opstanding.
Aan de hand van uiteenlopende tekstpassages uit het Nieuwe Testament, afgedrukt in de Herziene Statenvertaling, werpt hij steeds een verrassend licht op soms overbekende passages en allerlei details daarin. Ik was er zelfs zo door geboeid dat ik het niet als dagboek heb gebruikt, maar het in één ruk uitlas.
(Gert-Jan Schaap)
Haalbaar leesplan
’Tot rust. Leesplan voor de veertigdagentijd’, Eline Hoogenboom, Villavie, € 13,95
Om dezelfde reden als dat Villavie is opgericht, wil dit boekje je praktisch door de veertigdagentijd leiden met elke dag een uitgeschreven Bijbelgedeelte, een korte overdenking en een opdracht of een lied.
Je kunt er ook voor kiezen om elke dag een appje te krijgen om je aan het leesplan te herinneren en mee te doen aan het online Mariamoment op dinsdagavond 8 april. Het thema staat in het teken van rust en ruimte maken om Gods stem te verstaan in een druk leven.
Hoewel je geen geen diepgravende overdenkingen moet verwachten, biedt dit handzame boekje (A5-formaat) je een eenvoudig en haalbaar leesplan om bewust naar Pasen toe te leven.
(Elodie Harreman)
Nieuwe glans
‘Leven in overvloed. 40 dagen op weg met de Liefde’, Ann Voskamp, Van Wijnen, 296 blz., € 22,50
Op basis van veertig korte passages uit het Johannesevangelie schreef Ann Voskamp evenzoveel overdenkingen over Jezus’ lijden, sterven en opstanding. Zij verstaat, in een geheel eigen stijl, de kunst om soms ‘overbekende’ passages nieuwe glans te geven.
Bijna hartstochtelijk maakt deze Canadese bestsellerauteur duidelijk dat alleen het leven met Jezus werkelijk de moeite waard is: alle “mindere liefdes” stellen vroeg of laat teleur. Haar beschrijving van Jezus’ kruislijden is intens; de gruwelijke details van deze extreem wrede executie verbloemt ze niet. Jammer dat ze maar één hoofdstuk wijdt aan Jezus’ opstanding.
(Gert-Jan Schaap)
Meest gelezen
- Annets man is militair: ‘Op afstand voel je dezelfde liefde voor elkaar’
‘Elke keer merk ik weer dat ik het niet leuk vind, maar je leert er mee omgaan.’
Annets man is militair: ‘Op afstand voel je dezelfde liefde voor elkaar’
- Bas blogt: ‘Ik zou zo graag jullie littekens voorkomen’
Bas blogt: ‘Ik wil niet dat jullie iets overkomt’
Bas blogt: ‘Ik zou zo graag jullie littekens voorkomen’
- Babette uit B&B Vol Liefde over verlies, vergeving en geloof
‘Ik vond het tegenstrijdig dat God zichzelf een Vader noemt, maar mijn aardse vader wegnam’
Babette uit B&B Vol Liefde over verlies, vergeving en geloof
Lees ook
- ‘Er werd gedreigd met moord en verkrachting. Hij moest en zou mij breken’
Chantal zat vast in een destructieve relatie
‘Er werd gedreigd met moord en verkrachting. Hij moest en zou mij breken’
- Column Margje: 'Het had zomaar kunnen ontaarden in een ware familieruzie'
Margje over een kitscherig paardje
Column Margje: 'Het had zomaar kunnen ontaarden in een ware familieruzie'
- Regisseur Simonka over 'Ben ik een moordenaar?': 'Het voelde als een confronterende reis'
Regisseur Simonka over 'Ben ik een moordenaar?': 'Het voelde als een confronterende reis'